Війна

Україна попросила ОБСЄ ретельно розслідувати можливий витік даних спостерігачів

25 липня, 2018 17:45
Війна/Україна попросила ОБСЄ ретельно розслідувати можливий витік даних спостерігачів
Зберегти
Вигляд
Україна звернулася до Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби в її штаб-квартирі у Відні провели ретельне розслідування щодо можливого витоку даних спостерігачів місії на Донбасі.

Україна звернулася до Організації з безпеки і співробітництва в Європі, аби в її штаб-квартирі у Відні провели ретельне розслідування щодо можливого витоку даних спостерігачів місії на Донбасі.

Про це за результатами засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи в Мінську повідомила перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко.

«Україна виступає категорично проти того, щоб росіяни , які присутні в місії, займалися шпигунством, а не чітко визначеною мандатом роботою спостерігачів», — заявила Геращенко.

За її словами, Україна вимагає від Росії відповіді щодо причетності до шпигунства і незаконної діяльності, аби унеможливити шпигунство російських спецслужб в дипломатичних, безпекових і гуманітарних місіях в майбутньому.

17 липня стало відомо, що російська розвідка могла отримати внутрішні документи української команди ОБСЄ. За даними ARD, документи російській стороні, імовірно, надав співробітник місії ОБСЄ.

В ОБСЄ повідомили, що проведуть внутрішнє розслідування через можливий витік даних співробітників місії в Україні

Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг повідомив, що місія не збирала персональну та фінансову інформацію про своїх співробітників. 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СMM) почала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України до ОБСЄ і консенсусного рішення всіх 57 країн-учасниць ОБСЄ.

СMM — це неозброєна цивільна місія, яка працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень у всіх регіонах України. Її основні завдання — об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міни є на городах та дорогах, якими діти йдуть до школи — голова місії ОБСЄ на Донбасі

Більше про:
# СММ ОБСЄ
# ОБСЄ
Пов`язані новини