Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Україна повинна домогтися замороження проекту газопроводу «Північний потік-2».

Спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Україна повинна домогтися замороження проекту газопроводу «Північний потік-2».

Про це він сказав на ХІ Київському безпековому форумі.

«Європейські країни повинні проявити солідарність. Тоді ми зможемо об’єднатись і зупинити будівництво. Адже будівництво «Північного потоку-2» — це не лише економічний, але і політичний проект». Важливо, щоб і Німеччина, й інші країни ЄС розуміли: дозвіл на будівництво «Північного потоку-2» — це потужний удар по союзниках, таких як Україна», — заявив Парубій.

За його словами, Росія хоче використати «енергетичний шантаж» не лише в контексті України, але і Європи.

Очільниця комітету з іноземних справ Верховної Ради Ганна Гопко заявила, що будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» можуть зупинити американські санкції навіть, якщо дозвіл на будівництво надасть остання країна, на території якої планують збудувати газогін.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель у розмові з Путіним висловила занепокоєння України щодо газопроводу «Північний потік-2». Вона наголосила, що не може бути ситуації, за якої Україна через цей проект втратить статус транзитера російського газу.

Меркель визнала, що «Північний потік-2» є не лише економічним, але й політичним проектом.

Порошенко запропонував європейським партнерам транзит газу через Україну замість будівництва «Північного потоку-2».

31 січня Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає  «Північний потік-2» небезпечним для Європи, а надто для балтійського регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile