«Північний потік-2» можуть зупинити американські санкції — Гопко
Будівництво російського газопроводу «Північний потік—2» можуть зупинити американські санкції навіть, якщо дозвіл на будівництво надасть остання країна, на території якої планують збудувати газогін.
Будівництво російського газопроводу «Північний потік-2» можуть зупинити американські санкції навіть, якщо дозвіл на будівництво надасть остання країна, на території якої планують збудувати газогін.
Про це сказала очільниця комітету з іноземних справ Верховної Ради Ганна Гопко на 11-му Київському безпековому форумі, передає «Інтерфакс-Україна».
Гопко заявила, що наразі необхідно проводити активну роботу з урядом Данії, щоб там не дозволяли будівництво російського газогону на своїй території. Проте крім цього, необхідно вести діалог з Британією, Швецією та країнами Балтії, які можуть допомогти вмовити данський уряд.
«Ми не можемо допустити, щоб сталось так, як з Фінляндією, яка дозволила будівництво «Північного потоку-2» в той самий день, коли український парламент голосував за звернення до західних партнерів щодо посилення тиску на Газпром», — заявила Гопко.
При цьому депутатка зазначила, що Газпрому невигідно будувати газогін в обхід Данії, проте таке будівництво все ж можливе.
За словами Гопко, останнім інструментом впливу на Росію є санкції США, які ті можуть ввести щодо компаній, які займаються будівництвом газопроводу.
«Європейським компаніям, якщо вони потраплять в санкційний список, це невигідно, оскільки для них цей проект не дуже перспективний», — додала Гопко.
Нагадаємо, що 12 квітня Фінляндія остаточно дозволила будівництво «Північного потоку-2» на своїй території.
Перший дозвіл на будівництво газопроводу уряд Фінляндії видав 5 квітня.
У Фінляндії, заявили, процес отримання дозволів завершено.
Також у компанії Nord Stream 2, яка займається плануванням, будівництвом та експлуатацією газопроводу стверджують, що інші країни уздовж маршруту газопроводу — Росія, Швеція та Данія, видають дозволи за графіком.
5 квітня Верховна Рада України закликала світ не підтримувати будівництво російського «Північного потоку-2».
31 січня Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території, а 27 березня дозволила будівництво.
Президент України Петро Порошенко назвав прихильників будівництва нового російського газопроводу «спільниками РФ». Також Порошенко заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС із боку Росії.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що вважає «Північний потік-2» небезпечним для Європи, а надто для балтійського регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.
- Поділитися: