УКРАЇНА

Україна сплатить 196,8 млн грн іноземним юристам за захист держави в міжнародних судах

15 липня, 2018 00:47
УКРАЇНА/Україна сплатить 196,8 млн грн іноземним юристам за захист держави в міжнародних судах
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України сплатить іноземним юристам 196,8 мільйонів доларів за захист України в міжнародних судах.

Міністерство закордонних справ України сплатить іноземним юристам 196,8 мільйонів доларів за захист України в міжнародних судах.

Про це йдеться в завершеному тендері в системі «Прозорро».

Угоду українське МЗС уклало з міжнародною юридичною компанією «Covington & Burling LLP».

У 2018 році ця фірма консультуватиме та представлятиме Україну в таких справах:

 • за позовом України проти Росії в Міжнародному суді ООН, який був поданий 16 січня 2016 року
 • в арбітражному суді проти Росії щодо конвенції з морського права
 • у врегулюванні спорів в межах угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Росії про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року
 • у справі за позовом компанії «Law Debenture Trust Corporation P.L.C.» (США) проти України від 17 лютого 2016 року у Високий суд Лондона щодо «боргу Януковича»
 • в інших провадженнях такого роду, потреба в яких може виникнути.

Згідно з договором, погодинні ставки найманих юристів становлять:

 • $972 – Алан Ларсон, старший радник,
 • $872 – Александр Леітч, голова відділу судових проваджень Лондонського офісу,
 • $776 – Марні Чік, керівник міжнародної арбітражної практики,
 • $660 – Джонатан Гімблетт, партнер,
 • $660 – Давід Зіонтіс, партнер,
 • $396-604 – молодші та старші юристи,
 • $204-388 – помічники юристів.

Як додають «Наші гроші», у 2017 році найвища ставка Ларсона становила майже на 100 доларів менше.

«Компанія Covington запевняє, що вона не має конфлікту інтересів, який би міг унеможливлювати представництво МЗС у справах, пов’язаних з предметом цього Договору», — йдеться у контракті двох сторін.

До 2009 року старшим партнером «Covington & Burling LLP» був Ерік Холдер, який згодом став генпрокурором США і займав цю посаду до квітня 2015 року.

Загалом із 2015 року Міністерство закордонних справ України уклало з фірмою чотири угоди щодо захисту від Росії на загальну суму $16,74 млн.

У 2017-2018 роках НАК Нафтогаз України замовив фірмі представництво у спорі з Росією щодо майна в окупованому Криму на загальну суму $11,61 млн.

Як додають «Наші гроші», у 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли компанії аудит справ по закупівлі автомобілів «Опель» в якості швидкої допомоги та використання грошей по Кіотському протоколу.

Детальніше про позов України проти Росії до Міжнародного суду читайте у трьох головних темах.

Нагадаємо, 12 червня Україна подала до Міжнародного суду ООН докази фінансування Росією тероризму

Справа «Україна проти Російської Федерації» (Міжнародний Суд ООН) — позов України проти Росії, поданий 16 січня 2017 року представником України до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що рішення міжнародного суду ООН щодо Росії може бути через 5-7 років.

19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Позов України проти РФ: що вирішив суд ООН

Пов`язані новини