УКРАЇНА

Україна виконала лише 1 з 17 пріоритетів виборчої реформи — ОПОРА

10 вересня, 2018 17:21
УКРАЇНА/Україна виконала лише 1 з 17 пріоритетів виборчої реформи — ОПОРА
Зберегти
Вигляд
Із 17 ключових рекомендацій, наданих міжнародними інститутами та українським громадянським суспільством щодо виборчої реформи, Україна наразі виконала лише одну. Решта невиконані повністю або частково.

Із 17 ключових пріорітетів, наданих міжнародними інститутами та українським громадянським суспільством щодо виборчої реформи, Україна наразі виконала лише один. Решта невиконані повністю або частково.

Про це йдеться у прес-релізі Громадянської мережі «ОПОРА».

Зокрема, організація дослідила 165 рекомендацій національних та міжнародних інституцій та об’єднала їх у 17 ключових пріоритетів виборчої реформи.

«Дослідження засвідчує наявність необхідних політичних ресурсів та правових механізмів для проведення повноцінної виборчої реформи, але ключовою перепоною є неінтенсивність парламентського діалогу та низка політична відповідальність», — зазначають в ОПОРІ.

До невиконаних рекомендацій там віднесли забезпечення виборчих прав вразливих груп громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, людей з інвалідністю та національних меншин.

«Не менш серйозними є виклики і для виборчих прав мешканців тимчасово окупованих територій, які внаслідок російської агресії потребують додаткового інформування», — йдеться у повідомленні.

Там також наголошують, що затягування заміни членів Центральної виборчої комісії прямо загрожує стабільності та легітимності процесу організації та проведення виборів у 2019 році.

«За результатами дослідження також не виявлено нормативних і практичних кроків для вдосконалення процесу підрахунку та встановлення результатів голосування», — повідомляється у прес-релізі.

В той же час, там вказали на деякі позитивні зрушення у проведенні виборчої реформи, зокрема ухвалення у першому читанні проекту Виборчого кодексу, втім «просування у розгляді проектів законодавчих змін не є завершенням реформи», констатують в ОПОРІ.

Також ОПОРА закликала парламент якнайшвидше завершити процес розгляду Виборчого кодексу.

Раніше в ОПОРІ проаналізували, що регіони, де при владі перебувають представники правлячої партії, отримували вдвічі більше фінансування.

Пов`язані новини