ENRU

Україна виконала лише 1 з 17 пріоритетів виборчої реформи — ОПОРА

Із 17 ключових пріорітетів, наданих міжнародними інститутами та українським громадянським суспільством щодо виборчої реформи, Україна наразі виконала лише один. Решта невиконані повністю або частково.

Про це йдеться у прес-релізі Громадянської мережі «ОПОРА».

Зокрема, організація дослідила 165 рекомендацій національних та міжнародних інституцій та об’єднала їх у 17 ключових пріоритетів виборчої реформи.

«Дослідження засвідчує наявність необхідних політичних ресурсів та правових механізмів для проведення повноцінної виборчої реформи, але ключовою перепоною є неінтенсивність парламентського діалогу та низка політична відповідальність», — зазначають в ОПОРІ.

До невиконаних рекомендацій там віднесли забезпечення виборчих прав вразливих груп громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів, людей з інвалідністю та національних меншин.

«Не менш серйозними є виклики і для виборчих прав мешканців тимчасово окупованих територій, які внаслідок російської агресії потребують додаткового інформування», — йдеться у повідомленні.

Там також наголошують, що затягування заміни членів Центральної виборчої комісії прямо загрожує стабільності та легітимності процесу організації та проведення виборів у 2019 році.

«За результатами дослідження також не виявлено нормативних і практичних кроків для вдосконалення процесу підрахунку та встановлення результатів голосування», — повідомляється у прес-релізі.

В той же час, там вказали на деякі позитивні зрушення у проведенні виборчої реформи, зокрема ухвалення у першому читанні проекту Виборчого кодексу, втім «просування у розгляді проектів законодавчих змін не є завершенням реформи», констатують в ОПОРІ.

Також ОПОРА закликала парламент якнайшвидше завершити процес розгляду Виборчого кодексу.

Раніше в ОПОРІ проаналізували, що регіони, де при владі перебувають представники правлячої партії, отримували вдвічі більше фінансування.