Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала Україну провести ефективне розслідування вбивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, та встановити не лише виконавців, а й замовників злочину.

У Києві ввечері 29 травня заявили про смерть Аркадія Бабченка, російського військового журналіста, волонтера, який з 2017 року мешкав в Україні: Бабченко неодноразово заявляв про погрози від людей, які надходили з Росії. Поліція Києва розглядала дві версії  вбивства журналіста Бабченка: професійна діяльність і громадянська позиція. 

Під час брифінгу 30 травня глава СБУ Василь Грицак оголосив, що смерть російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка інсценували. Це була спецоперація.

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала Україну провести ефективне розслідування вбивства російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, та встановити не лише виконавців, а й замовників злочину.

«Я вражена і глибоко засмучена вбивством у Києві російського журналіста Аркадія Бєбченка... Як член Ради Європи, українська влада має юридичне зобов'язання провести ефективне розслідування вбивства та покарати злочинців. Я закликаю їх зробити це швидко і не шкодувати зусиль для встановлення покарання не тільки для виконавців, але й для замовників», — написала Міятович у Facebook.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час засідання Ради Безпеки ООН припустив, що до вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка в Києві причетна Росія. У відповідь на це постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що Україна «використовуватиме вбивство Бабченка» для дискредитації Росії.

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу через вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає».

«Криваві злочини і тотальна безкарність стали рутиною для київського режиму», — заявили у МЗС РФ.

Російська журналістка Вікторія Івлєва заявила, що убивство Бабченка буде використано Росією проти України.

Видання «Новая газета» планує самостійно розслідувати вбивство журналіста Бабченка.

ОБСЄ закликала владу України негайно розслідувати вбивство Бабченка.

Швеція та Литва закликали покарати винних у вбивстві журналіста Бабченка.

Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: