Помічник генерального секретаря НАТО Алехандро Альварогонсалес у коментарі Громадському зазначив, що структури безпеки в Україні мають працювати прозоро і бути спрямованими на демократичність.

Україні потрібно використовувати закон про Національної безпеку, розробляти його та затвердити інші вторинні закони, необхідні для повної та кращої реформи структур національної безпеки

Про це під час форуму YES в Києві сказав помічник генерального секретаря НАТО Алехандро Альварогонсалес у коментарі Громадському.

За його словами, саме цього НАТО очікує від України. При цьому він наголосив, що структури безпеки в Україні мають працювати прозоро і бути спрямованими на демократичність.

«Успіх будь якої служби безпеки вимірюється її зв'язком з демократичною політичною системою, у якій ви прагнете жити. Реформи повинні бути в руках тих, хто має спостерігати за тим, які вони працюють, і водночас забезпечувати прозорість та функціонування демократичних законів. Вибачте, що кажу так загально, але не буду заглиблюватися у деталі», — зазначив Альварогонсалес, відповідаючи на питання журналісти Громадського про роботу СБУ.

«Зараз такий час, коли нам одночасно треба дивитися і назад, і вперед. З огляду на те, що було раніше, я можу сказати, що Україна зробила багато спроб запровадити реформи, які змінили би сутність самої держави. За останні чотири роки було зроблено більше, ніж за попередні 20 років. Наразі мені дуже важко розставити пріоритети. Уряд усвідомлює, що існує багато проблем і необхідно запроваджувати реформи. Але якщо треба виокремити якийсь один крок, я б сказав, що Україні потрібно використовувати закон про Національну безпеку, який тут нещодавно ухвалили, розробляти його та затвердити інші вторинні закони, необхідні для повної та кращої реформи структур національної безпеки», — підсумував помічник генерального секретаря НАТО.

Наприкінці попередньої сесії депутати ухвалили Закон «Про національну безпеку та оборону». Документ фіксує НАТО у якості стратегічного партнера України, запроваджує цивільний контроль за Міністерством оборони, розділення повноваження командувача Генерального штабу та Збройних сил тощо. Утім, як президент, який ініціював новий закон, так і спікер парламенту підкреслюють — документ носить «рамковий характер» і потребує подальшого коригування законодавства. За словами Парубія, насамперед ідеться про зміни до закону про СБУ. Власне, повноваження Служби безпеки в частині розслідування економічних злочинів викликали найгарячіші дебати парламентарів іще під час розгляду закону про нацбезпеку. Тож при розгляді змін до закону про СБУ суперечки продовжаться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законом про національну безпеку буде обмежено функції СБУ — комітет Ради

Не менше дискусій може викликати й реформування державного концерну Укроборонпром, який займається розробкою, виготовленням та експортом озброєнь. Його реформування також передбачено законом про нацбезпеку, але для цього Рада восени повинна ухвалити додатковий пакет законів «щодо реформування сектору безпеки та оборони».

Нагадаємо, Порошенко зареєстрував у Раді проект змін до Конституції щодо інтеграції України до НАТО та ЄС

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».

Поділитись: