Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Україні вдасться домовитись з угорською стороною і взяти участь в саміті НАТО в Брюсселі 11-12 липня.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін переконаний, що Україні вдасться домовитись з угорською стороною і взяти участь в саміті НАТО в Брюсселі 11-12 липня.

Про це він розповів в інтерв'ю інформагентству «Інтерфакс-Україна». 

«Я вважаю, в тому числі ґрунтуючись на моїх дискусіях з угорським міністром закордонних справ, що ми маємо можливість зняти це блокування ... і ми вийдемо на те, що Україна братиме участь в саміті НАТО», — заявив Клімкін.

За словами міністра, майбутній саміт буде присвячений реформам, які Україні необхідно зробити для того, щоб відповідати стандартам НАТО.

«Наша мета дуже проста, у нас є угорська громада, про яку ми повинні піклуватися. Вони повинні залишатися на 100% угорцями, але вони також на 100% повинні стати українськими громадянами. Для цього їм абсолютно не потрібно ставати менше угорцями, вони просто повинні отримати відповідне знання української мови і розуміння того, в якій країні вони живуть», — пояснив міністр.

Нагадаємо, відносини між Україною та Угорщиною досить напружені через мовну статтю українського закону про освіту. Будапешт вважає, що Київ обмежує права нацменшин, зокрема угорців Закарпаття.

Раніше повідомлось, що офіційні Київ та Будапешт домовились провести консультації щодо мовної статті закону «Про освіту» на рівні міністерств освіти 5 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Угорський тиск: чи варто хвилюватися Україні.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах. 

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних  меншин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовний закон: чому обурені Будапешт, Бухарест та Варшава?

Угорщина заявляла, що не змінить позицію щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.  Уряд пропонує продовжити перехідний період впровадження мовної статті про освіту до 2023 року.

29 березня в уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття щодо освітнього закону.

Також 29 березня у Брюсселі відбулося засідання комісії Україна — НАТО, попри погрози Угорщини.

У лютому Будапешт заблокував  друге міністерське засідання НАТО. Угорська влада пояснила, що таким чином вона тисне на Україну, вимагаючи перегляду мовної норму закону про освіту.

Глава МЗС Угорщини пообіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон.

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявляв, що Порошенко у липні відвідає саміт НАТО у Брюсселі, навіть якщо Угорщина заблокує проведення засідання комісії «Україна — НАТО».

Поділитись: