УКРАЇНА

Українська омбудсмен повернулася з Росії до Києва

2 липня, 2018 11:50
УКРАЇНА/Українська омбудсмен повернулася з Росії до Києва
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повернулася з Росії до Києва після того, як її не пустили до жодного з українських політв’язнів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повернулася з Росії до Києва після того, як її не пустили до жодного з українських політв’язнів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами омбудсмена, вона незабаром планує дати брифінг за результатами її поїздки в Росію.

Людмила Денісова була в РФ з 14 червня — про візити омбудсменів до Росії та України раніше домовились президенти Петро Порошенко та Володимир Путін. Денісову в Росії не допустили до жодного з українських політв’язнів.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини