УКРАЇНА

Українська омбудсмен просить РФ поінформувати про здоров’я політв’язнів Сенцова й Балуха

30 серпня, 2018 22:14
УКРАЇНА/Українська омбудсмен просить РФ поінформувати про здоров’я політв’язнів Сенцова й Балуха
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила російську колегу Тетяну Москалькову надати інформацію про актуальний стан здоров’я українських політв’язнів.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова попросила російську колегу Тетяну Москалькову надати інформацію про актуальний стан здоров’я українських політв’язнів.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Зокрема, вона просить Москалькову поінформувати про здоров’я Олега Сенцова та Володимира Балуха, які голодують в тюрмах вже 109 та 165 днів віповідно.

«Викликає занепокоєння і стан здоров'я Бекіра Дегерменджи, Асана Чапуха і Арсена Джеппарова, яких утримують в Сімферопольському СІЗО. Бекір Дегерменджи хворіє на астму та ішемічну хворобу серця, Асан Чапух переніс мікроінсульт, здоров'я Арсена Джеппарова погіршується через сильний головний біль, оніміння кінцівок і високий артеріальний тиск», — додала українська омбудсмен.

Наприкінці серпня Європейський суд з прав людини зобов’язав РФ повідомити про стан здоров’я 4 політв’язнів.

10 серпня Україна подала нову заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) стосовно українських політв’язнів, які незаконно утримуються у тюрмах Росії та анексованого Криму. В заяві на 130 сторінках описано порушення щодо 71 політв’язня. 

У липні Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я політв'язня Сенцова.

5 липня підконтрольний окупаційній владі Раздольненський районний суд Криму визнав українського політв’язня Володимира Балуха винним у нібито побитті начальника ізолятору тимчасового тримання та засудив його до 5 років позбавлення волі та штрафу 10 тисяч рублів.
Станом на 23 серпня Балух голодує 158 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Більше про:
# Олег Сенцов
Пов`язані новини