Пам'ятник воїнам УПА на цвинтарі польського села Грушовичі, який зруйнували вандали у 2017 році повинен бути відновлений.

Пам'ятник воїнам УПА на цвинтарі польського села Грушовичі, який зруйнували вандали у 2017 році повинен бути відновлений. 

Про це у Facebook повідомив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті Святослав Шеремета.

«Зруйнований пам'ятник УПА в Грушовичах був не символічний, а надмогильний і має бути ВІДНОВЛЕНИЙ», — заявив Шеремета.

За підсумками археологічної роботи Інституту нацпам'яті Польщі, Шеремета повідомив, що «за попередніми висновками групи українських експертів серед 18 поховань є щонайменше 3 поховання воїнів УПА. Це підтверджують спогади очевидців, архівні дані, характер та глибина поховань, супровідний матеріал. Підтверджуються свідчення та спогади, що воїнів УПА підзахоронювали переважно вночі до цивільних поховань».

Водночас Бюро пошуків та ідентифікації ІНП Польщі заявило у Twitter, що «археологічні та медико-судові дослідження не дали підстави, щоб визнати, що на місці розібраного пам’ятника на честь УПА були колективні чи поодинокі могили членів цієї української формації».

Раніше віце-президент Інституту нацпам'яті Польщі Кшиштоф Шваґжик заявив, що пам'ятник воїнам Української повстанської армії на кладовищі у польському селі Грушовичі не будуть відновлювати.

Нагадаємо, 25 травня, у польському селищі Грушовичі виявили перші поховання під зруйнованим пам’ятником на честь Української повстанської армії.

24 травня розпочалися розкопки біля зруйнованого пам’ятника УПА.

17 квітня, посол Польщі в Україні Ян Пєкло заявив, що український пам'ятник воїнам УПА в селі Грушовичі поблизу Перемишля буде відновлений, якщо на тому місці виявлять поховання

Нагадаємо, залишки пам’ятника воїнам УПА у селі Грушовичі в Польщі використали для мощення доріг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам'яті Польщі висунув умови для відновлення співпраці з Україною.

Поділитись: