Українське підприємство відправляло в РФ речовину, з якої виробляють радіолокатори для «Буків» — СБУ
Служба безпеки України викрила в Кіровоградській області приватне підприємство, що експортувало до Росії хімічну речовину
Служба безпеки України викрила в Кіровоградській області приватне підприємство, що експортувало до Росії хімічну речовину. Напівпровідниковий сплав, що надсилали з України, потім направляли для створення блоку радіолокатора для військової техніки. Цей прилад використовується для виробництва зенітно-ракетного комплексу «Бук».
Про це йдеться у прес-службі СБУ.
Спецслужби встановили, що хімічна речовина після відправки до Росії направлялася в одне із конструкторських бюро приладобудування РФ, де з неї створювали модернізований блок радіолокатора.
Такий радіолокатор, зазначає СБУ, використовується для виробництва зенітно-ракетного комплексу «Бук» та ракетно-гарматного комплексу «Панцир-С1», що перебувають на озброєнні в Росії та використовуються бойовиками самоназваних «ДНР» та «ЛНР».
На підставі цих відомостей Служби безпеки Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції проти російського підприємства, таким чином обмеживши йому торговельні операції та припинивши торговельні угоди.
«Щодо діяльності українського підприємства наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження», — додали в СБУ.
Раніше міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу МН17 був збитий на Донбасі влітку 2014 року саме з ракети «Бук».
«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.
24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області
25 травня 2018 дослідницька пошукова мережа Bellingcat представила на прес-конференції в Гаазі нову доповідь про розслідування катастрофиавіалайнера Boeing 777 рейсу МН17 компанії «Малайзійські авіалінії» в Донецькій області, 17 липня 2014 року, унаслідок якої загинули 298 людей.
Учасники дослідницької групи Bellingcat дійшли висновку, що Андрій Іванович з позивним «Оріон», що фігурує в матеріалах міжнародного розслідування катастрофи рейса MH17 — це офіцер ГРУ Олег Володимирович Іванніков. Саме він брав участь у перекиданні «Бука», з якого збили MH17. Раніше Іванніков 2 роки був міністром оборони Південної Осетії.
25 травня 2018 Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у катастрофі рейсу МН17.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство
Парламент Нідерландів вимагав від РФ узяти відповідальність за збиття MH17.
У Bellingcat заявляли, що 53 бригада РФ, яка транспортувала «Бук», могла здійснювати запуск ракети.
Bellingcat також визначила, що російський концерн «Алмаз-Антей» під час моделювання катастрофи рейсу MH17 у 2015 році використовував ракету установки «Бук» 1987 року випуску: у 2018 році Міністерство оборони РФ стверджувало, що ракети цього року випуску були списані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.
Також Держдеп США закликав Росію пояснити свою роль у збитті MH17.
У Міністерстві транспорту Малайзії вважають, що слідство не надало достатньо переконливих доказів вини Росії у збитті пасажирського літака рейсу MH17 на Донбасі улітку 2014 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вище керівництво РФ знало про переміщення «Бука» на Донбас — інтерв'ю з дослідником катастрофи МН17
- Поділитися: