Жоден із вироків, винесених українськими судами за статтею 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії», не стосується дискримінації ромів.

Жоден із вироків, винесених українськими судами за статтею 161 Кримінального кодексу України «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії», не стосується дискримінації ромів.

Про це свідчать дані Єдиного реєстру судових рішень.

Згідно з даними реєстру, з 2014 року суди ухвалили всього сім вироків за вказаною статтею, чотири з них стосуються дискримніації релігійної громади Свідків Єгови.

Утім кримінальні провадження за цією статтею стали активно відкриватися після 2014 року. Як свідчать дані моніторингу злочинів на ґрунті ненависті ОБСЄ, в 2015 році поліція відкрила 157 подібних провадженнь, у 2016 — 144.

«Дуже важко доводити такі злочини. І слідчі уникають того, щоб кваліфікувати таку справу (за статтею 161 Кримінального кодексу «Порушення рівноправності громадян…» - ред.), — зазначив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському член робочої групи із захисту прав ромів при Нацполіції Борис Захаров.

22 квітня 2018-го члени праворадикальної організації С14 розібрали та спалили табір ромів на Лисій горі в Києві. В С14 заявили, що ромів завчасно попросили покинути парк до 20 квітня. 

Поліція Києва порушила дві кримінальні справи за фактом розгону націоналістами ромського табору на Лисій горі.

Глава МВС Аваков назвав «залякуванням» та «переслідуванням»  розгін табору ромів у Києві. Тоді ж у Нацполіції заявили, що створять групу реагування на прояви нетерпимості.

Посольство США закликало Україну розслідувати напади на ромів.

23 травня близько 15 чоловіків напали на табір ромів під Тернополем. Напередодні, 10 травня, у Львівській області неподалік селища Рудне невідомі спалили ромський табір. Унаслідок нападу знищено майно ромів, а самі мешканці табору вимушені були залишити своє поселення.

7 червня представники «Національних дружин» заявили про розгін поселення ромів у Голосіївському парку Києва і поставили їм ультиматум.

Поліція Києва порушила кримінальну справу за статтею «Хуліганство» через погром представниками «Національних дружин» ромського табору в Голосіївському парку.

На відео видно, як представники «Національних дружин» громлять намети та грубо спілкуються з представницею нацменшини, яка назвалася Марією та повідомила, що проживала у таборі з родиною.

 

Поділитись: