Життя

Українського консула пустили до політв'язня Сущенка

9 липня, 2018 18:57
Життя/Українського консула пустили до політв'язня Сущенка
Зберегти
Вигляд
Українському консулу Геннадію Брескаленку вдалося потрапити на побачення до незаконно засудженого у РФ українського журналіста Романа Сущенка.

Українського консула Геннадія Бабченка пустили до незаконно засудженого у Росії українського журналіста Романа Сущенка.

Про це повідомила донька Сущенка Юлія, передає видання «Укрінформ», де працював Сущенко. 

«Консулу сьогодні вдалося відвідати у СІЗО «Лефортово» батька. Він почувається нормально, якщо можна так сказати, враховуючи всі умови, в яких він перебуває ось уже майже два роки», — сказала вона.

Донька Сущенка повідомила, що він намагається отримати дозвіл на дзвінки рідним. 

«Передає всім вітання. Подав документи на дозвіл на дзвінки рідним, але коли їх нададуть —  невідомо», — зазначила вона. 

4 червня 2018 року суд у Москві визнав Сущенка винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму. Міністерство закордонних справ України висловило РФ протест через цей вирок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Донька Сущенка про вирок суду РФ: Сподіваємось, що це шанс на звільнення батька

Нагадаємо, кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перша леді Франції передала слова підтримки дружині політв'язня Сущенка.

Марк Фейгін заявляв, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально

Президент Петро Порошенко у лютому 2018 року заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

24 квітня Фейгін, який захищав українського журналіста Романа Сущенка у суді, повідомив, що його позбавили статусу адвоката. Він розповів, що Справу журналіста Сущенка вестиме інший адвокат. Відтоді Фейгін виступає у справі Сущенка як громадський захисник.

Пов`язані новини