Український фільм «Міф» про історія життя оперного співака та учасника війни на Донбасі Василя Сліпака здобув одну з головних нагород на фестивалі в Португалії

Український фільм «Міф» про історію життя оперного співака та учасника війни на Донбасі Василя Сліпака здобув одну з головних нагород на фестивалі в Португалії.

Про це повідомляє посольство України в Португалії.

«Міф» виграв першу премію серед документальник стрічок на фестивалі Figueira da Foz, який є одним з найважливіших фестивалів країни.

Нагороду особисто отримав режисер стрічки Іван Ясній.

Embaixada da Ucrânia na República Portuguesa

Показ фільму «Міф» у Португалії Фото: посольство України

8 лютого 2018-го в Києві відбулась прем’єра фільму «Міф» про співака та добровольця Василя Сліпака.

Стрічка створена «Добровольцями Божої Чоти», Леонідом Кантером та Іваном Яснієм. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель. Автори поєднують у фільмі два жанри: кіно та концерт.

Музику для фільму створювали троє композиторів, серед яких Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя.

У стрічці використали безліч архівних відео, які показують Сліпака як у побуті, так і на сцені.

Василь Сліпак майже 20 років жив у Парижі, виступав у найбільших світових операх і виконував провідні ролі в постановках. Був одним із організаторів паризького Євромайдану, а з початком збройного конфлікту на сході, спершу підтримував армію, а згодом вступив до лав добровольчого батальйону.

Василь Сліпак загинув 29 червня біля селища Луганське на Донеччині. Сліпак був кулеметником. На передовій його знали як бійця «Міфа», тобто «Мефістофеля». За словами його побратимів, співак загинув від кулі снайпера із автоматом в руках, коли бійці відбивали атаку бойовиків. 

30 червня президент нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність» посмертно. У лютому 2017-го року Порошенко присвоїв Сліпаку звання героя України.

ДИВІТЬСЯ: «Міф» про Василя Сліпака: інтерв'ю з режисером фільму. 

Поділитись: