Українських моряків випустили з ФСБ у Криму, однак паспорти не повернули — адвокат
Українським морякам із затриманого в Чорному морі рибальського судна не пред’явили звинувачень в анексованому Криму та відпустили з прикордонного управління ФСБ.
Українським морякам із затриманого в Чорному морі рибальського судна не пред’явили звинувачень в анексованому Криму та відпустили з прикордонного управління ФСБ. Однак вони не можуть залишити територію Севастополя через відібрані паспорти.
Про це заявив адвокат рибалок Еміль Курбедінов, передає «Крим.Реалії».
За словами адвоката, моряків випустили кілька днів тому після того, як їх утримували 1,5 місяці.
«Звинувачень українцям не пред'явили, проте закордонні паспорти рибалкам не повернули, тому вони практично не можуть покинути межі Севастополя і постійно запрошуються на різні додаткові слідчі заходи», – сказав Курбедінов.
На думку Курбедінова, справа рибалок може вирішитися лише завдяки «політичному рішенню на найвищому рівні».
«Примітно, що українських моряків затримали після арешту російських моряків (керченського судна «Норд», – ред). Кримський і севастопольський омбудсмени проявляють особливий інтерес до цієї справи, постійно цікавляться становищем рибалок: що з ними, як і де. Наскільки я розумію, ця справа зрушить із мертвої точки, як тільки буде ухвалене відповідне політичне рішення на найвищому рівні», – сказав Курбедінов.
Раніше адвокат одного з моряків заявив, що рибалок українського судна в Криму утримували в нелюдських умовах.
4 травня Федеральна служба безпеки РФ заявила про затримання в українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря.
Прикордонники підтвердили затримання українського судна неподалік Криму
Як повідомили у ДПСУ, судно було оформлене належним чином і мало дозволи на вилов риби у межах територіального моря або 12-мильної економічної зони.
МЗС України направило Росії ноту через затримання українського судна.
Як повідомляв в ефірі Громадського повідомив речник ДПСУ Олег Слободян, у неволі в анексованому Криму перебувало семеро українських моряків, які були затримані підконтрольними окупаційній владі силовиками.
Напередодні, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ. На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальших перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.
Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагалася передати членам судна «Норд» паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом.
8 квітня представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію через пункт пропуску «Гоптівка». 9 квітня вони повторили спробу перетину: на цей раз через пункт «Чонгар».
19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд».
Зазначимо, що після затримання керченського судна Норд в Азовському морі, його капітана взяли під арешт, а членам екіпажу не дозволяли поїхати ані до Росії, ані в анексований Крим, адже вони не мали документів.
Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»
- Поділитися: