УКРАЇНА

Українцям почали видавати кредити під заставу державних облігацій

4 жовтня, 2018 18:21
УКРАЇНА/Українцям почали видавати кредити під заставу державних облігацій
Зберегти
Вигляд
Державний ПриватБанк розпочав програму видачі кредитів громадянам під заставу облігацій державного внутрішнього боргу.

Державний ПриватБанк розпочав програму видачі кредитів громадянам під заставу облігацій державного внутрішнього боргу.

Про це повідомляє прес-служба банку.

Там зазначають, що відтепер громадяни можуть отримати від 50 тисяч гривень кредиту терміном до 1 року. При цьому ставка за такими кредитами складатиме 18% річних.

«У разі потреби наші клієнти зможуть без проблем скористатися коштами, вкладеними у придбання ОВДП, як кредитом. Державні папери — це новий ефективний інструмент інвестування, що може стати вигідною альтернативою банківським валютним депозитам», — повідомила заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук.

Також до кінця року у ПриватБанку планують запустити сервіс, що дозволить громадянам купувати державні боргові облігації через інтернет-додаток.

Раніше про продаж державних облігацій внутрішньої державної позики через ПриватБанк повідомляли у Міністерстві фінансів.

Облігації внутрішньої державної позики  це цінні папери, які випускає український уряд для покриття дефіциту державного бюджету. Ставка за цими цінними паперами залежить від облікової ставки Нацбанку. При цьому, громадяни раніше не мали можливості вільно купувати ОВДП через те, що придбати їх можна лише на біржі, за наявності дозволу на проведення торгівлі.

Як зазначається, саме масове погашення ОВДП іноземними інвесторами напередодні стало основною причиною обвалу курсу гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Пов`язані новини