Україна долучиться до відкритої платформи з обміну досвідом, зокрема науковою інформацією, щодо боротьби та подолання наслідків пандемії — платформу створять під егідою ЮНЕСКО.

Про це повідомив перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович, передає пресслужба Міносвіти.

«Сьогодні під егідою ЮНЕСКО відбувся старт загальносвітового діалогу з проблематики COVID-19 з точки зору науки. Йдеться про об'єднання зусиль вчених усіх країн для подолання пандемії коронавірусу та її наслідків на принципах відкритої науки», — розповів Полюхович.

Він пояснив, що створять єдину платформу з відкритим обміном науковими даними, ініціативами та інноваціями у сфері індивідуального захисту, лікування, моніторингу та прогнозування поширення вірусу.

Також платформа матиме блок з подолання соціальних та економічних наслідків, зокрема, продовження освітнього процесу.

«Прийняття політичних рішень для подолання пандемії коронавірусу неможливе без врахування професійної експертної думки наукової спільноти… Це був сигнал для урядів усіх країн, і я робитиму все можливе, щоб його почули в Україні», — додав він.

Загалом на інтернет-конференції у віртуальному міністерському діалозі щодо коронавірусу та відкритої науки 30 березня були представники понад 170 країн.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За останніми даними МОЗ, в Україні зафіксували 480 випадків інфікування коронавірусом, із них 11 людей померли. Ще 6 пацієнтів одужали.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу e[email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 9:00 та о 18:00.
Поділитись: