Служба безпеки України конвоювала і передала грузинським правоохоронця одного з ватажків терористичної організації «Ісламська держава», який воював у Сирії.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

Йдеться про грузинського чеченця Цезаря Тохосашвілі, який воював у Сирії за «ІД» під ім’ям Аль-Бара Аль-Шишані і входив до керівної ланки організації.

Влітку 2018 року Тохосашвілі прибув в Україну за підробленим паспортом. 15 листопада 2019 року СБУ повідомила про затримання Шишані, допомагали у цьому МВС Грузії та Центральне розвідувальне управління США.

Екстрадований Цезар Тохосашвілі
Фото:

СБУ

Тохосашвілі народився в маленькому селі Омало в Панкіській ущелині, повідомляли місцеві мешканці. Ця ущелина — гірська територія Ахметського району Грузії, яка межує з російськими республіками Чечнею і Дагестаном.

Більшість жителів ущелини — етнічні грузинські чеченці та кістінці.

Починаючи з 2012 року понад 200 осіб з Панкіської ущелини виїхали до Сирії, аби воювати за різні ісламські угруповання. Офіційна влада Грузії в 2016 році вважала, що за «Ісламську державу» воювало близько 100 кістінців.

Зокрема, виїхав з Грузії в 2012 році Тархан Батірашвілі — він же Умар Шишані — став військовим міністром «Ісламської держави», його брат Тамаз також став одним з польових командирів. Тархан був убитий в Сирії в 2016 році, Тамаз — в 2017-му.

Саме на прохання Умара Шишані Тохосашвілі приєднався до «Ісламської держави».

Також з Панкісії в Сирію виїхав місцевий житель Руслан Мачалікашвілі, він же Сайфулла Шишані. До своєї смерті на початку 2014 року він керував угрупуванням «Джейш Мухаджирін Аль-Ансар» («Армія помічників і приїжджих»), в яку входили вихідці з республік Північного Кавказу, Узбекистану, Таджикистану та інших країн колишнього СРСР. Крім того, у 2013 році з Панкісії в Сирію поїхав Георгій Маргошвілі, відомий як Салахуддін Шишані. Він став командиром відділення «Імарат Кавказ» і свого часу очолював «Джейш Мухаджирін Аль-Ансар». У грудні 2017 року його також було вбито.

Поділитись: