За підсумками тристоронніх переговорів про транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України, голова Нафтогазу Андрій Коболєв висловив «стриманий оптимізм» та зазначив, що Україна готова до відсутності транзиту.

«Головне — ми почали обговорювати перехід на європейські правила в питанні транспортування російського газу територією України. Є стриманий оптимізм», — повідомив Коболєв.

За його словами, Нафтогазу до наступних переговорів, які відбудуться у другій половині жовтня 2019 року, потрібно зробити багато «домашньої роботи», зокрема, щодо відокремлення газотранспортної системи зі свого управління.

«Але й до песимістичного сценарію ми також готові краще, ніж коли-небудь», — додав Коболєв.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: