Система охорони здоров’я України готова проводити 30 тисяч тестів на коронавірус на тиждень, але поки робить тисячу, бо «немає потреби» у більшому.

Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, в разі необхідності можна робити й понад 30 тисяч тестів.

 «У подальшому у нас заплановані заходи і є стратегія розвитку тестувань, яка буде дозволяти проводити 80 тисяч тестувань на тиждень. Сьогодні в нас проводиться близько 1000 тестів в день — немає потреби (більше — ред.). Сьогодні лабораторії недозавантажені зразками», — сказав він.

Водночас Ляшко запевнив, що українська система охорони здоров’я планує впроваджувати масове тестування.

«Але, знову ж таки, маємо розглядати і оцінювати спроможності системи охорони здоров’я, лабораторної мережі і економічний стан нашої країни. Це все повинно розглядатись в комплексі. Мобільні бригади в нас також будуть, і місця для мобільного тестування, коли можна приїхати на автомобілі, здати, також плануються», — зазначив санітарний лікар.

Він додав, що Україна обрала «іншу стратегію» — просить громадян ізолюватись і не виходити з дому.

Раніше в Офісі президента заявили, що Україна запустила власне виробництво тестів на коронавірус.

Нагадаємо, МОЗ припинив публікувати ввечері нові дані щодо випадків зараження коронавірусом, тому наразі останніми даними загалом по Україні є ранкове зведення 6 квітня, у якому йшлося про 1319 випадків коронавірусної хвороби. З них 38 летальних, а 28 пацієнтів одужали.

Раніше президент Володимир Зеленський похизувався зменшенням кількості нових випадків інфікування коронавірусом. Так, якщо 5 квітня зафіксували лише 68 нових випадків, то у попередні два дні їх було 154 та 156. Глава держави упевнений, що це результат карантину, який запровадила влада.

Нагадаємо, уряд України запровадив нові обмеження на період карантину у межах боротьби з епідемію коронавірусної хвороби COVID-19.

Однак адвокатське об'єднання вже оскаржило у суді відповідну постанову, бо вона, на думку юристів, порушує конституційні права громадян.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: