«Труднощі перекладу»: речник Повітряних сил спростував інформацію, що Україна чекає партію з 24 винищувачів (ОНОВЛЕНО)

Ілюстративне фото. Грецький винищувач F16 виступає під час авіашоу на авіабазі «Танагра», на північ від Афін, 18 вересня 2022 року
Ілюстративне фото. Грецький винищувач F16 виступає під час авіашоу на авіабазі «Танагра», на північ від Афін, 18 вересня 2022 рокуAP Photo / Yorgos Karahalis

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат спростував інформацію, що Україна має намір отримати партію з 24 винищувачів. Про це повідомила іспанська газета, посилаючись на слова Ігната.

Про це він сказав в етері єдиного телемарафону.

Ігнат пояснив, що говорив українською, а для іспанського журналіста перекладали англійською. Таким чином виникли «труднощі перекладу».

«Учора з іспанським журналістом [говорили]. Він підійшов до мене сам на сам, з перекладачем спілкувалися. От вам класичний [випадок] "труднощів перекладу" [...] Зрозумійте, що не було жодних заяв, і такі речі дуже негативно впливають. Тому що інформація дуже чутлива і партнери не люблять, коли щось бажане видається за дійсне», — сказав Ігнат.

За його словами, йшлося про те, що Україна визначилась із типом західної техніки та кількістю бригад сучасних літаків, які зможуть забезпечити охорону країни.

«Зрозуміло, що нам не дадуть одразу бригаду чи декілька літаків. Спочатку йтиметься про постачання підрозділами, як це робиться і з іншими типами озброєння. Ми бачимо: IRIS-T — одна батарея, NASAMS — дві батареї [...] Тому спочатку може йтися про дві ескадрильї. А одна ескадрилья — це 12 літаків», — сказав Ігнат.

Він додав, що загалом Україні потрібно не 24 літаки, а щонайменше повноцінних 5 бригад, у кожній з яких по три ескадрильї.

«Це буде та кількість літаків, яка справді зможе забезпечити охорону повітряного простору разом із системами ППО такої величезної держави як Україна», — сказав Ігнат.

Що передувало?

Іспанське видання El Pais процитувало речника командування Повітряних сил ЗСУ та заявило, що Україна хоче отримати в новому пакеті військової допомоги від міжнародних союзників 24 винищувачі. В ідеалі — винищувачі американського виробництва F-16.

Видання повідомило, що пріоритетом для Повітряних сил є отримання F-16, хоча військові також розглядають варіант французьких багатоцільових винищувачів Dassault Rafale («Рафаль») та шведських Saab JAS 39 Gripen («Грифон»).

Авіація для України

В Офісі президента висловили сподівання, що наступна зустріч представників країн-союзників України у форматі «Рамштайн» буде «авіаційною».

Так, міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Хукстра заявив, що його країна готова обговорити надання Україні винищувачів американського виробництва F-16, якщо буде такий запит від Києва. За словами Хукстри, уряд Нідерландів неупереджено розгляне такий запит. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що питання винищувачів F-16 для України «взяли в роботу».

Раніше Ігнат пояснював, що літаки F-16 дозволили б захищати критичну інфраструктуру України: вони можуть знищувати крилаті ракети та дрони-камікадзе. На думку льотчиків та інженерів, щоб навчитися воювати на таких винищувачах, потрібно приблизно пів року.

Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь заявив, що Україні можуть віддати винищувачі МіГ-29, які у країні більше не використовують. У Великій Британії допускають варіант відправлення в Україну винищувачів, але вже після виведення військ рф з України — для патрулювання повітряного простору.

Тим часом міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що про передання Україні німецьких винищувачів «не може бути й мови».

Попри це, за даними Politico, західні країни вже почали дискусію щодо постачання Україні винищувачів. Це відбувається на запит Києва та за лідерської підтримки країн Балтії.