«Оператор ГТС України» та ТОВ «Молдоватрансгаз» і АТ «Молдовагаз» підписали міжоператорську технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію відповідно до європейських правил з 1 січня 2020 року.

Про це повідомляє прес-служба Оператора ГТС.

«Цей крок дозволяє транспортувати газ за європейськими правилами в обох напрямках між Україною і Молдовою через точки Олексіївка, Гребеники, Каушани, Ананьїв, Лиманське. Таким чином, це повністю завершить розблокування трансбалканського газового коридору та дозволи споживачів Молдови з 1 січня 2020 року», — йдеться у повідомленні.

Також сторони підписали договори на транспортування газу територіями України і Молдови для прикордонних споживачів обох країн.

Зазначимо, що Молдова імпортує газ з Росії в межах контрактів з Газпромом. Однак цей газ постачається до Молдови через газотранспортну систему України. Інших шляхів постачання газу до країни, окрім як через України, немає.

З 1 січня 2020 року транзит російського газу через Україну міг припинитися, через закінчення дії контракту між Нафтогазом та Газпромом про транзит. Без контракту Газпром не зміг би постачати газ Молдові і країна може залишитися без газу посеред зими.

Раніше колишня прем'єрка Молдови Майя Сату висловлювала занепокоєння, що з 1 січня країна може залишитися без газу через те, що Україна та Росія не можуть домовитися про нову угоду про транзит.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile