Україна, ймовірно, не отримає вакцину Pfizer наступного тижня. Але привезти хочуть іншу, куплену за держкошт
Україна розраховує з 15 лютого отримати пів мільйона доз вакцин проти коронавірусу AstraZeneca, яку куплять за гроші з держбюджету. Водночас препарат Pfizer від глобальної ініціативи COVAX, ймовірно, надійде пізніше через бюрократичну тяганину.
Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час зустрічі з журналістами, передає наша кореспондентка.
Загалом до кінця лютого Україна має отримати один мільйон доз вакцини AstraZeneca. До червня 2021 року Україна щомісяця має отримувати по мільйону доз вакцин, з червня — по 2 мільйони щомісяця.
А от вакцина від Pfizer, найімовірніше, не приїде в Україну наступного тижня через підписання додаткових угод між СOVAX і Pfizer, а також між Pfizer та Україною. Раніше її планували отримати першою.
Коли і як почнуть вакцинувати
Ляшко зазначив, що за оптимістичним сценарієм щеплення в Україні почнуть робити одразу на наступний день після отримання вакцини. За планом першими будуть медики, що працюють з COVID-19. Таких загалом 58 тисяч.
З 1 березня, за словами Ляшка, люди також зможуть записати на вакцинацію. Віком з 18 до 59 років — за листом-очікуванням, а понад 60 років — на певний день та час. Записатися на спеціальному сайті можна буде з кінця лютого. Окрім сайту можна буде записатися через електронний кабінет у свого сімейного лікаря або зателефонувати на гарячу лінію МОЗ щодо протидії COVID-19 за номером 0800602019.
Про вакцини
Загалом у межах глобальної ініціативи COVAX Україні безоплатно мають передати 16 млн доз вакцини. Ляшко запевняє, що впродовж першого півріччя 2021 року Україна отримає в межах ініціативи від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford для проведення наступних етапів вакцинації. Крім того, Україна домовилася отримати окремо 12 млн доз вакцини від AstraZeneca та Novavax.
Також ми можемо отримати 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Поки МОЗ від угоди не відмовляється — чекає офіційного звіту про ефективність від компанії-розробника.
- Поділитися: