Україна може заборонити TikTok, якщо це зроблять партнери — голова комітету Верховної Ради
Голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин заявив, що Україна може запровадити санкції проти TikTok, якщо до такого кроку вдадуться партнери. Він також розповів, що раніше Telegram ігнорував звернення української влади.
Про це Юрчишин повідомив у інтерв’ю «РБК-Україна».
На запитання журналіста, чи можуть в Україні заблокувати TikTok та Telegram, Юрчишин відповів, що вважає налагодження контакту з адміністрацією та створення механізму з контролю найкращим варіантом.
«Наприклад, коли Сполучені Штати виявили в Telegram пабліки, пов’язані з ІДІЛ, спочатку Telegram теж намагався проігнорувати ці факти, але почався повномасштабний судовий процес, і Telegram без зайвих слів позакривав канали й познімав верифікацію з акаунтів», — розповів Юрчишин.
За його словами, раніше Telegram ігнорував звернення української влади, але тепер посадовці «виходять на людей». Голова парламентського комітету зазначив, що комунікація почалася після того, як в Україні активізувалася дискусія щодо взаємодії із соціальними мережами. Зокрема, Telegram почав розгляд звернення від Служби безпеки України про блокування щонайменше 26 каналів. Серед них, зокрема, такі канали, як «Легітимний» та «Резидент».
«Вони всі достатньо публічні. Насправді СБУ моніторить все, що може трактуватись як виправдовування російської агресії — це і анонімні канали, і персоніфіковані. Але щодо цих 26 каналів уже є чіткі аргументи», — пояснив Юрчишин.
Щодо TikTok глава комітету Верховної Ради заявив, що якщо партнери запровадять санкції проти цього китайського сервісу, то Україна також може це зробити — для цього буде підстава.
«Про що, власне, кажуть [Сполучені] Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо, як обробляються, невідомо, для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини», — пояснив Юрчишин.
За його словами, наразі Україна «стежить за процесом».
Що передувало?
У Верховній Раді ініціювали законопроєкт, яким пропонують запровадити регулювання для месенджера Telegram та подібних йому соцмереж.
Його автор — народний депутат Микола Княжицький — пояснив, що законопроєкт не пропонує блокування Telegram, а запроваджує «приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube». Зокрема, згідно з законопроєктом, такі платформи, як Telegram, муситимуть реагувати на поширення контенту з виправдовуванням російської агресії.
Очільник Головного управління Міноборони Кирило Буданов заявив, що месенджер Telegram становить проблему для національної безпеки України. Водночас, за словами Буданова, платформа допомагає інформаційно впливати на людей на тимчасово окупованих територіях.
- Поділитися: