Економіка / Гроші

Україна не надаватиме Росії особливих умов для транзиту газу — Нафтогаз

DW
Економіка/Гроші/Україна не надаватиме Росії особливих умов для транзиту газу — Нафтогаз
Зберегти
Вигляд
Напередодні початку тристоронніх переговорів про транзит російського газу до ЄС комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив, що Україна не надаватиме Газпрому будь-яких особливих умов щодо забезпечення постачання газу до Європи.

«У повній відповідності до європейських правил. У цьому наша позиція є непохитною: ми не готові на якісь особливі умови, які у нас були з Росією, які, фактично, були кабальними для України», — повідомив Вітренко.

Водночас, він зазначив, що українська сторона не очікує досягнення якихось серйозних домовленостей щодо майбутнього контракту за підсумками цих переговорів, адже експертні зустрічі, на яких мали обговорити технічні аспекти нового контракту про транзит, Росія проігнорувала.

Нагадаємо, що 21 січня у Брюсселі почалась тристороння зустріч між представниками України, Єврокомісії та Росії щодо укладання нового контракту про транзит російського газу до ЄС. Чинний контракт закінчується 31 грудня 2019 року.

Напередодні переговорів на політичному рівні у Нафтогазі заявляли, що не очікують укладання будь-яких домовленостей з Росією.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Росія може відмовитися від українських послуг транзиту після завершення чинного нині контракту — 31 грудня 2019 року. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Пов`язані новини