В українському уряді не будуть оскаржувати рішення СОТ, яким організація стала на бік Росії у питанні щодо заборони пропуску через територію РФ українських товарів для експорту до країн Центральної Азії

Про це повідомили у міністерстві економічного розвитку та торгівлі України.

Рішення не оскаржувати таку позицію СОТ в уряді ухвалили тому, що «у вказаному звіті є низка позитивних для торговельних інтересів України положень».

«Зокрема, публікація висновків Групи експертів СОТ щодо наявності «надзвичайних обставин у міжнародних відносинах» є фактичним визнанням ще однією міжнародною організацією в особі СОТ наявності збройного конфлікту між Україною та Росією», — повідомили у Мінекономіки.

Там також додали, що рішення експертів СОТ дозволить Україні за необхідності заборонити транзит російських товарів через свою територію.

Нагадаємо, що 5 квітня стало відомо про те, що СОТ стала на бік Росії у суперечці про транзит українських товарів до Центральної Азії. Цим рішенням СОТ визнала за Росією право забороняти українським товаровиробникам експортувати свої товари до інших країн через територію РФ.

Суть торговельного спору полягав у тому, що у 2016 році Росія заборонила українським перевізникам провозити товари по території РФ до інших країни, зокрема Казахстану, Киргизстану, Монголії та інших країн Центральної Азії. Україна це рішення оскаржила, проте СОТ підтримав позицію саме Росії, зазначивши, що країна має право чинити такі дії та забороняти українським експортерам провозити свої товари до інших країн через Росію.

Таке рішення матиме негативні наслідки для української економіки, адже воно означатиме фактичну втрату Україною ринків Центральної Азії. Запускати товари в обхід Росії дорого та довго, тому цей варіант перестали розглядати.

Зазначимо, що США підтримали позицію Росії у спорі в СОТ про обмеження транзиту українських товарів територією РФ.

Також 23 липня повідомлялось, що СОТ частково задовільнила позицію України у спорі проти Росії щодо мит на торгівлю добривами.

Поділитись: