Україна очікує від МВФ $2,2 млрд у 2021 році. Отримати їх сподіваються трьома траншами
Україна очікує отримати 2,2 мільярда доларів трьома траншами від Міжнародного валютного фонду протягом 2021 року.
Про це повідомив очільник Нацбанку України Кирило Шевченко в коментарі Reuters.
Він додав, що решту грошей у межах програми Київ планує отримати вже у 2022 році. Затверджена у червні минулого року програма МВФ передбачає загалом 5 мільярдів доларів для підтримки економіки України, яка постраждала від пандемії.
Зазначимо, що вперше з моменту відновлення перемовин із МВФ у грудні минулого року українські високопосадовці озвучили очікування від них. У 2020 році програма співпраці з Фондом була зірвана через побоювання щодо темпів реформ.
Шевченко також уперше повідомив Reuters, що уряд планує випустити єврооблігації на суму приблизно 2,4 мільярда доларів у 2021 році.
Робота місії МВФ в Україні
Глава Нацбанку повідомив, що вона триває, і за результатами цього тижня стане більш зрозуміло, яких домовленостей вдасться досягти й коли МВФ надасть перший транш. Він додав, що, ймовірно, парламенту буде потрібно ухвалити ще низку законопроєктів, аби виконати умови для додаткових позик. Яких саме, він не уточнив.
Шевченко переконує, що НБУ виконує свої зобов'язання перед МВФ, попри колишні побоювання щодо незалежності установи, коли її попередній очільник Яків Смолій пішов у відставку. Тоді він заявив про систематичний політичний тиск.
Іноземні інвестори
Нацбанк також очікує, що іноземні інвестори принесуть приблизно 1 мільярд доларів, придбавши цьогоріч державні облігації на внутрішньому ринку.
«На міжнародних ринках з'явився новий оптимізм... Ми сподіваємося, що цей оптимізм не обійде стороною Україну», — сказав Шевченко.
Програма МВФ на паузі
10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України stand by розміром 5 мільярдів доларів і терміном на 1,5 року. Майже одразу Україна отримала $2,1 мільярда першого траншу. Два наступні мали надійти до кінця 2020 року на загальну суму 3,5 млрд доларів, а четвертий транш — у 2021 році. Але цей процес фактично поставили на паузу.
Для того, щоб Україна отримувала транші, потрібно виконувати певні вимоги. Зокрема, продовжити пенсійну, медичну, освітню та антикорупційну реформи.
У МФВ наголошують, що незалежність антикорупційних органів є однією зі складових для надання кредитів Україні. Водночас восени 2020 року Конституційний суд спершу визнав незаконним призначення Артема Ситника директором НАБУ, а згодом ще й скасував низку антикорупційних норм, зокрема щодо недостовірного декларування.
Згодом влада змогла повернути повноваження НАЗК та відповідальність за брехню в деклараціях, а в уряді заявили, що Ситник залишиться на посаді.
- Поділитися: