Україна отримала обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу. Раніше зразки надсилали до ВООЗ

У Центрі громадського здоров'я з'явилося обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу в українських пацієнтів. До цього часу Україна відправляла свої зразки до лабораторій Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Про це йдеться на сайті ЦГЗ.

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, надсилання зразків до ВООЗ забирало час, проте зараз на нові штами в Україні зможуть реагувати оперативніше. Потужність отриманого обладнання — 400 зразків на місяць.

Також для лабораторних центрів у кожній області за бюджетні кошти закупили 58 автоматичних станцій пробопідготовки для виділення з вірусу рибонуклеїнової кислоти для подальшого аналізу.

Крім того, МОЗ закупило 55 приладів для виявлення збудника та 4 роботизованих і автоматизованих системи для аналізів вірусу з мінімальним залученням фахівців лабораторії.

У ЦГЗ нагадали, що в проєкті бюджету на 2022 рік заклали майже пів мільярда гривень на обладнання для бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики хвороб.

Потреба в обладнанні для виявлення нових штамів коронавірусу в Україні стала особливо гострою після появи більш небезпечного та заразного варіанту «Дельта».

За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.

Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».

Наприкінці серпня у МОЗ заявляли, що лише протягом двох тижнів кількість хворих зі штамом коронавірусу «Дельта» в Україні зросла у 3,5 раза.