В Україні кількість випадків штаму «Дельта» зросла більш як утричі. МОЗ готується до нової хвилі захворювання
В Україні протягом двох тижнів кількість хворих зі штамом коронавірусу «Дельта» зросла у 3,5 раза. У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що готуються до нової хвилі захворювання.
Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін.
5 серпня в Україні офіційно підтвердили 147 випадків «Дельти», а станом на 20 серпня таких випадків було вже 520.
Кузін запевняє, що сплеск захворюваності не буде неочікуваним для міністерства: за його словами, упродовж літа відомство готувалося до нової хвилі коронавірусу.
Санлікар розповів, що в Україні підготували 256 лікарень, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19. Лікарні розділили на заклади різних хвиль реагування: загалом це майже 39 тисяч ліжок, 96% яких забезпечені киснем. А області, як запевняють у МОЗ, закупили й отримали 14 790 кисневих концентраторів, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апаратів.
У відомстві звітують, що в країні є запас тестів для понад 2 мільйонів досліджень та 2,3 мільйона експрес-тестів на антиген. А у вересні очікується постачання реагентів для 4 мільйонів ПЛР-тестів та 2,8 мільйона експрес-тестів.
Наразі в Україні щодоби фіксують понад тисячу нових випадків коронавірусу. Також у нас триває вакцинація проти COVID-19, але станом на 26 серпня повністю імунізувалися проти коронавірусу лише близько 8% громадян (3,3 млн людей).
Що відомо про «Дельту»?
«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», оскільки він є більш заразним.
За даними британського Управління громадського здоров'я, штам «Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.
Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».
За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 142 країнах і територіях світу.
- Поділитися: