Україна отримала техніку та обладнання для гуманітарного розмінування на Донбасі на сумму близько 5 млн грн — ДСНС Державна служба України з надзвичайних ситуацій отримала від Данської групи з розмінування техніку та обладнання на сумму близько 5 мільйонів гривень для гуманітарного розмінування на Донбасі.

Як повідомили у ДСНС, обладнання і техніку закуплена завдяки підтримці уряду США.

У складі допомоги іноземних партнерів є оперативно-піротехнічні автомобілі, захисне спорядження, метало-детектори, інструменти для ручного розмінування та нетехнічного обстеження. Загальна вартість допомоги — майже 5 мільйонів гривень.

Зазначається, що з липня 2014 року піротехніки вже розмінували понад 28 тисяч 300 гектарів території та 93 гектари акваторії водних об`об'єктів, при цьому знешкоджено близько 173 тисяч вибухонебезпечних предметів.

За інформацією Данської групи, Україна посідає перше місце в антирейтингу жертв від протитранспортних мін, випереджаючи, зокрема, Сирію, тому для цієї організації очищення території на Донбасі є першочерговим завданням.

Також у Данській групі закликали якнайшвидше імплементувати закон про протимінну діяльність, зокрема, створити Центр протимінних операцій та місцеві управління протимінної діяльності.

Нагадаємо, 17 липня в Мінську домовились про початок спільного демонтажу фортифікаційних споруд у Станиці Луганській, зокрема на мосту. Слід зазначити, що роботи з відновлення мосту можуть бути початі тільки після ліквідації споруд, які є лише з окупованого боку.

24 липня бойовики так званої «ЛНР» не допустили спеціалістів до зруйнованого мосту в Станиці Луганській. 26 липня українським спеціалістам таки вдалося обстежити зруйнований міст.

27 червня 2019-го спостерігачі ОБСЄ підтвердили розведення підрозділів ЗСУ та бойовиків біля Станиці Луганської. Розвести війська намагалися з 2016 року. Першочергово це потрібно, аби на передовій припинилися обстріли і почалися ремонтні роботи, зокрема відновлення мосту в Станиці Луганській. Леонід Кучма повідомив, що за умови дотримання перемир'я, міст відремонтують протягом 1,5 — 3 місяці.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile