Україна передала ПА НАТО доповіді щодо діяльності російських приватних військових компаній

Делегація України передала дві доповіді членам Парламентської асамблеї НАТО, присвячені діяльності російських приватних військових компаній на Донбасі та в Сирії.

Про це повідомила народна депутатка, голова української делегації в ПА НАТО Ірина Фріз.

«Доповіді містять факти, прізвища та докази безпосереднього їх (ПВК — ред.) використання урядом РФ для вирішення завдань державної політики за кордоном», — зазначила вона.

Фріз наголосила, що приватні військові компанії є аналогом Сил спеціальних операцій, які використовуються «з метою зниження іміджевих ризиків для Кремля та його прихованої участі у силових акціях за межами Росії».

Крім того, українська делегація представила доповідь, в якій ідеться про зв’язки Росії з ісламськими терористичними організаціями.

«Особливу увагу приділяємо зв’язкам Кремля з Талібаном, а також свідченням постачання зброї та матеріальних ресурсів. Талібан — тема окремої доповіді Парламентської Асамблеї, що виноситься на обговорення цієї сесії. Також в нашій доповіді свідчення того, як російські спецслужби заохочують радикальних ісламістів залишати територію Росії, в тому числі забезпечуючи їх переліт, та брати участь в бойових діях за межами держави, зокрема в Сирії на боці Ісламської держави», — розповіла депутатка.

Наприкінці липня в СБУ заявили, що ідентифікували 206 найманців російської ПВК «Вагнера».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

У травні 2018 року СБУ опублікувала розмову керівника «ПВК Вагнера» про евакуацію російської техніки з Донбасу.

У серпні волонтерська міжнародна спільнота InformNapalm заявила, що через лави ПВК «Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де воюють російські найманці «Вагнера»