Народні депутати підтримали у другому читанні два проєкти законів, визначені президентом Володимиром Зеленським як невідкладні. Вони стосуються середньострокового планування державних фінансів для будівництва та ремонту автодоріг та змін в Бюджетний кодекс.

«За» проєкт закону №1041 щодо планування проголосували 368 депутатів. Опісля 334 народні обранці підтримали законопроєкт №1064.

Відтепер не потрібно погоджувати перелік об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг з комітетом з питань бюджету. Це дозволить спростити процедуру: уряд затверджує програму розвитку доріг, а Укравтодор — перелік об’єктів для будівництва та ремонту, складених місцевими адміністраціями відповідно до програми.

Законопроєкт №1064 вносить зміни у Бюджетний кодекс, які фактично розблоковують довгострокові договори.

Ініціатива передбачає перехід від системи однорічного планування дорожніх робіт до забезпечення виконання середньо- та довгострокових зобов'язань за договорами на нове будівництво. Відтепер Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг затверджуватиме Кабінет міністрів строком на три роки.

Нагадаємо, колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян зазначав, що для проведення ремонту всіх українських автошляхів необхідно забезпечити стабільне фінансування на загальну суму в 1 трильйон гривень протягом близько 10 років.

У Міністерстві інфраструктури повідомили, що Укравтодор провів половину запланованих на 2019 рік ремонтів доріг державного значення.

Раніше в Офісі президента повідомляли, що планують залучити у сферу ремонту доріг в Україні 2 мільярди доларів.

Поділитись: