Політика

Україна перевірить походження вугілля, яке перевозило з РФ до Туреччини затонуле судно — МЗС

Брифінг Павла Клімкіна
Політика/Україна перевірить походження вугілля, яке перевозило з РФ до Туреччини затонуле судно — МЗС
Зберегти
Вигляд
Україна перевірить походження вугілля, яке з Росії до Туреччини перевозило затонуле вантажне судно «Волга-Балт». Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

«Ми знаємо про російські спроби змішувати вугілля з окупованих територій і російське, і вивозити його, при чому не лише до Туреччини. Ми працюємо з партнерами, щоб зробити розслідування і не тільки стосовно цього (вугілля – ред.). Це для нас принципове питання», — сказав міністр.

За його словами, сімом українським морякам, яких врятували з судна біля берегів Туреччини, надають усю необхідну допомогу. Їхнє повернення з Туреччини до України залежить від їхнього стану здоров’я, «але це буде найближчим часом», додав Клімкін.

Станом на 8 січня у лікарні міста Самсун в Туреччині були українці: Станіслав Шевчук, Олег Геращенко, Павло Мільніченко, Євгеній Ільченко, Євген Яценко, Денис Скачко, Тетяна Будко.

Нагадаємо, вранці 7 січня в Чорному морі біля берегів Туреччини затонуло вантажне судно «Волга-Балт», яке йшло під панамським прапором. Судно не витримало удару хвилі, розламалося та почало тонути.

На його борту перебувало 13 людей. 11 з них були громадянами України — четверо загинули.

МінТОТ повідомив, що судно на борту везло вугілля з Росії до Туреччини. Моряки із затонулого біля Туреччини судна заявили, що не знають походження перевезеного вугілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири загиблих українці та сумнівний вантаж: що відомо про затонулий біля берегів Туреччини корабель


Більше про:
# аварія судна
Пов`язані новини