Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, яка ухвалює рішення про застосування антидемпінгових заходів, ввела мита на виварну сіль та електричні лампи розжарювання з Білорусі.

Зазначається, що відтепер білоруська сіль в Україні здорожчає на 11,85%, а білоруські лампи розжарювання — на 17,73%.

Водночас, зазначається, що один з білоруських виробників солі, компанія «Мозирьсоль», добровільно погодився підвищити ціну на свій експорт солі до України з метою уникнення застосування мит.

«Комісія визнала добровільне цінове зобов’язання задовільним та ухвалила рішення не застосовувати остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну кухонної солі виробництва «Мозирьсолі», — повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Антидемпінгове мито — це захисний торговельний захист, який покликаний сприяти рівним конкурентним умовам на ринку країни між національними товаровиробниками та виробниками імпортної продукції. Ці мита вводять, якщо імпорт товарів за тих чи інших причин є набагато дешевшим, ніж вартість товарів, вироблених у країні.

3 жовтня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі розпочала антисубсидійне розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів з Узбекистану.

Раніше повідомлялось, що у відповідь на розслідування щодо імпорту узбецьких автомобілів в Україну, Узбекистан припинив купувати український цукор та пригрозив обмежити імпорт української кондитерської продукції.

Поділитись: