Світ

Україна подала до ЄСПЛ документи для слухань у справі проти Росії щодо анексії Криму

Іван Ліщина
Світ/Україна подала до ЄСПЛ документи для слухань у справі проти Росії щодо анексії Криму
Зберегти
Вигляд
Україна подала до Європейського суду з прав людини документи від уряду для усних слухань у справі «Україна проти Росії (щодо Криму)». Про це повідомив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина.

Він уточнив, що Україна передала «позицію щодо анексії та порушень прав людини в Криму для лютневого засідання ЄСПЛ». Ліщина зазначив, що у підготовці цієї правової позиції брала участь Українська Гельсінська спілка з прав людини та британський юрист, королівський адвокат Бен Еммерсон.

Перші слухання у «Україна проти Росії (щодо Криму)» заплановані на 27 лютого 2019 року. Очікується, що за підсумками цього засідання ЄСПЛ ухвалить рішення щодо прийнятності скарги України проти Росії та юридично встановить дату початку фактичного контролю Росії над Кримським півостровом.

У жовтні 2018 року суддя Європейського суду з прав людини від України Ганна Юдківська заявила, що рішення ЄСПЛ щодо Криму можна очікувати за рік.

У кримській справі України проти Росії йдеться про порушення прав кримських татар, заборону Меджлісу, порушення конвенцій про право на життя та заборону катування.

Загалом Україна подала до Європейського суду з прав людини чотири позови проти Росії. Два з них — щодо анексованого Криму та окупованого Донбасу. Третій — про викрадення дітей з будинку-інтернату і примусове вивезення до Росії в 2014 році, а четверта справа — про політв’язнів Кремля.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

Пов`язані новини