В окремих сферах Україна демонструє низький прогрес у виконанні Угоди про асоціацію з Євросоюзом, заявив глава Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі. За його словами, це стається «через недостатню організаційну спроможність центральних органів виконавчої влади та відсутності політичної волі».

Згідно з матеріалами, поданими Офісом віце-прем'єр-міністра України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції, найменший прогрес досягнутий в таких сферах: освіта (13%), транспорт, транспортна інфраструктура, поштові та кур'єрські послуги (15%), державні закупівлі (16%), охорона навколишнього природного середовища та цивільний захист (22%).

Крім того, по ряду напрямків, зокрема, інтелектуальна власність, оподаткування, управління державними фінансами, гуманітарна політика, захист прав споживачів, громадянське здоров'я, фінансове співробітництво і боротьба з шахрайством відсутні зафіксовані на 2018 рік зобов'язання.

Разом з тим прогрес виконання Угоди про асоціацію з ЄС склав 52%.

«Є сектори, де прогрес був вкрай обмеженим і це розчаровує: це податки, транспорт, митний контроль, інтелектуальна власність», — зазначив Мінгареллі.

За його словами, причинами недостатнього прогресу були, зокрема, «низька організаційна спроможність, а також відсутність політичної волі».

«Є момент більш складний: недостатність політичної волі. Не секрет, що деякі особи в Україні борються за те, щоб зупинити процес реформ, який не йде так швидко, як хотілося б», — наголосив посол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бачення Західної Європи ситуації в Україні не відповідає реаліям — представництво ЄС

Нагадаємо, Верховна Рада 7 лютого підтримала зміни до Конституції України, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.

Підтримали рішення 334 депутатів, проголосували проти — 35 депутатів, утрималися — 16.

Перед ухваленням рішення в Раді виступив президент України Петро Порошенко, який і вніс цей законопроект до Ради. Голосування за рішення він назвав «історичним». Також він заявив, що за ухваленням рішення пильно спостерігають у Кремлі.

Ще в листопаді 2018 Конституційний суд визнав пропоновані зміни щодо членства в ЄС на НАТО такими, що відповідають Конституції. Раніше його підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.

10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.

Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпеку

Поділитись: