Серед 135 країн в Індексі громадянств світу QNI Україна цього року зайняла 75 місце з оцінкою 38,2%. Тепер вона знаходиться між Республікою Нікарагуа та Туреччиною.

Оновлений рейтинг компанія Henley&Partners представила 20 листопада.

Згідно з даними, за останній рік Україна піднялася на п’ять позицій, а за останні три роки — на 30. Вона розмістилася між Республікою Нікарагуа та Туреччиною.

У компанії зазначили, що це один із найпомітніших стрибків за всю історію Індексу, а пов’язано це насамперед з отриманням безвізового режиму з країнами Шенгенської зони.

Кілька років поспіль перше місце займає громадянство Франції з оцінкою 83,5%. Далі з однаковими показниками у 82,8% — Німеччина й Нідерланди, за ними слідує Данія. Найнижчі показники в Афганістану (15,4%) і Сомалі (13,8%).

Нагадаємо, Форум громадянського суспільства «Східного партнерства» представив у Брюсселі індекс, згідно з яким, Україна та Грузія лідирують за демократичними реформами та євроінтеграцією. За даними індексу, Україна та Молдова залишаються позаду у питаннях бізнес-клімату.

А в Індексі демократії, складеному дослідницькою агенцією Economist Intelligence Unit, Україна потрапила до категорії «гібридних режимів». Також у цю категорію потрапили західні балканські держави, Молдова, Вірменія, Грузія та Киргизстан. Загалом всі країни Східної Європи залишились у своїх старих категоріях.

Індекс QNI (Quality of Nationality Index) аналізує надає об’єктивну картину про можливості та обмеження кожного громадянства. Індекс розглядає як внутрішні чинники (масштаб економіки, розвиток людського потенціалу, громадський порядок і стабільність), так і зовнішні (безвізовий доступ для тимчасових поїздок і можливість безвізового проживання і роботи в інших країнах), що впливають на якісні показники того чи іншого громадянства.

Поділитись: