Україна презентувала на бієнале кураторський проект під назвою «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні». Громадське вело трансляцію заходу.

Спершу повідомляли, що за задумом, український літак АН-225 «Мрія» мав пролетіти над Венеційськими садами — головною локацією Бієнале — та мав кинути тінь на павільйони інших держав. Найбільший літак у світі мав стати музеєм-архівом на крилах: на борту планували помістити перелік з іменами усіх сучасних митців/мисткинь України. Однак нічого з цього не сталося — міф про «Мрію» залишився міфом.

«Павільйон став результатом як очевидних, так і потаємних дій основних учасників ситуації. Результат складних відносин, конфронтації коаліцій відображатиметься як станція для передачі міфу про політ «Мрії» над Джардіні. Конференції оповідачів проходять одночасно, змішуються, накладаються одна на одну. Перетворюються на памплієст. Єдине, що об'єднує, — одночасне читання основного міфу про політ над садами», — зазначили куратори проекту.

Венеційська бієнале — одна з найбільших виставок сучасного мистецтва. Вона проходить щодва непарні роки у італійській Венеції.

Україна бере участь у Венеційській бієнале із 2001 року. Цьогорічна 58-ма бієнале офіційно проходитиме з 11 травня по 24 листопада 2019 року.

Поділитись: