Міністерство фінансів України продасть новий випуск семирічних єврооблігацій на загальну суму 1 мільярд євро.

Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на власні джерела на фондовому ринку.

Зазначається, що відсоткова ставка за семирічними євробондами має скласти 6,75% річних, при тому що Мінфін орієнтувався на розміщення єврооблігацій під 7,12%.

За попередніми даними, попит на державні єврооблігації України на ринку складав 5,5 мільярда євро.

Нагадаємо, що випуск нових євробондів у Мінфіні анонсували 10 червня. Там не уточнили, яку суму планують залучити. Повідомили лише, що новий державний борг планують залучити у євро.

В межах випуску євробондів команда Мінфіну почала так зване road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу. Інвесторів Мінфін шукав у Лондоні, Франкфурті, Мілані та Мюнхені.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних. Наразі на розмір відсоткової ставки може суттєво вплинути замороження співпраці з МВФ та період політичної нестабільності в Україні, зокрема проведення дострокових виборів до Ради.

Нагадаємо, що за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Нагадаємо, що напередодні у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Поділитись: