Після приєднання українського фондового ринку до міжнародного депозитарію Clearstream, Україна зможе продавати свої облігації через міжнародні майданчики Bloomberg та Refinitiv.

Про це йдеться у презентації Національного банку України.

Початок торгів через міжнародні майданчики очікується протягом другого кварталу 2019 року, тобто до кінця червня.

Зазначимо, що торговельні майданчики Bloomberg є одними з найбільш поширених інструментів торгівлі цінними паперами у світі. Цей майданчик працює за допомогою спеціальних терміналів, які мають доступ до біржових торгів, а також до інформаційних потоків та повідомлень.

Зазначається, що вихід України на великі міжнародні майданчики торгівлі цінними паперами дозволить значно полегшити інвесторам доступ до державних боргових цінних паперів та пришвидшить надходження державних позик.

Нагадаємо, що приєднання українського фондового ринку до депозитарію Clearstream відбулось 27 травня 2019 року.

Нагадаємо, що Clearstream відкрив кореспондентський рахунок у Національному банку України 14 березня 2019 року.

«Кореспондентські відносини з міжнародним депозитарієм дозволять Україні прискорити інтеграцію до світового ринку капіталу», — прокоментував рішення міжнародного депозитарію заступник голови НБУ Олег Чурій.

Раніше в НКЦПФР (регулятор фондового ринку) повідомили, що 94% всіх операцій на фондовому ринку України склали операції з державними облігаціями.

Поділитись: