За підсумками тристоронніх переговорів про транзит газу до Європи українська сторона продовжує готуватися до припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

«Але час до завершення контракту спливає, а переговори так і не починаються. Тому, на жаль, нам потрібно продовжувати готуватися до припинення транзиту з 1 січня», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що справжніх «переговорів» про транзит у Брюсселі 19 вересня так і не відбулося. Російська сторона тристоронню зустріч назвала «консультаціями».

«Як і очікувалося, до переговорів так і не дійшли - російська сторона поки не приймає консолідовану позицію європейської та української сторони, що відмова від виконання рішення Стокгольмського арбітражу не може бути передумовою початку переговорів щодо нового контракту на транзит», — зазначив Вітренко.

Він додав, що, водночас, російська сторона чи не вперше погодилася укласти новий контракт на транзит газу до ЄС за європейськими правилами. Раніше вона від цього категорично відмовлялася

19 вересня 2019 року у Брюсселі має відбутися черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року.

Поділитись: