Спікер Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для Парламентської асамблеї Ради Європи направити своїх спостерігачів на дострокові парламентські вибори в Україну.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Спостерігачів не буде, але перша маленька група спостерігачів вже тут. Тут питання в принципі. Ми виходимо з того, що асамблея втратила свій інституційний, моральний і політичний авторитет. То яке вона має право коментувати розвиток демократичних процесів чи вибори в Україні?», — додав він.

Нагадаємо, 26 червня 2019 року ПАРЄ відновила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями. Пізніше до демаршу приєдналась Швеція.

1 липня комітет Верховної Ради рекомендував парламенту призупинити участь постійної делегації України у роботі ПАРЄ до отримання висновків Венеціанської комісії.

Проте народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Леонід Ємець заявив, що демарш України не означає, що вона не буде брати участь у сесіях ПАРЄ або взагалі покине Раду Європи.

Поділитись: