Від початку року Україна закупила закордоном на 2,63 мільярда кубометрів газу менше, ніж за аналогічний період 2017 року — за рік обсяг імпорту газу скоротився на 22,4%.

Як зазначається, за 10 місяців 2018 року Україна імпортувала 9,14 мільярда кубометрів газу. Найбільше газу закупили у Словаччини — 5,63 мільярда кубометрів. На другому місці за обсягами купівлі газу Угорщина — 2,9 мільярда кубометрів. У Польщі газу закупили на дещо більше ніж 0,6 мільярда кубометрів газу.

Водночас, зазначається, що Україна не закуповувала газу у Росії з 26 листопада 2015 року — майже три роки. Російський газ проходить через газотранспортну систему України до західного кордону, а купується Україною вже як словацький, угорський чи польський.

Як повідомлялося, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що гарантія транзиту газу через Україну має бути закріплена юридично.

Експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд заявив, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини підтримують великі німецькі приватні компанії та місцеві еліти.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін розглядає будівництво «Північного потоку-2» «не так критично», як Київ та виступає за збереження транзитної ролі України.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Поділитись: