Будівництво газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини підтримують великі німецькі приватні компанії та місцеві еліти.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив політолог, експерт Інституту Євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд.

Він нагадав, що угоду про будівництво «Північного потоку-2» уклали німецькі великі приватні компанії.

«Вони пройшли бюрократичні процедури, і немає такого німецького законодавства, яке дозволяло би просто так уряду втручатися у зовнішньоекономічну діяльність компаній», — пояснив політолог.

Також Умланд зазначив, що будівництво газопроводу лобіює місцева еліта землі Мекленбург-Передня Померанія, бо це вигідно регіону з економічної точки зору.

«Водночас є велика частина політичної еліти в Берліні, яка в принципі проти цього проекту, але зупинити його всупереч інтересам бізнеса та місцевих політиків не так просто», — резюмував він.

Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Берлін розглядає будівництво «Північного потоку-2» «не так критично», як Київ та виступає за збереження транзитної ролі України.

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки. Зокрема, Росія прагне відмовитися від транзиту газу Україною коштом будівництва газопроводів в обхід України, зокрема «Північного потоку-2».

Напередодні у компанії Nord stream2, яка будує газопровід в обхід України «Північний потік-2», оголосили тендер на закупівлю труб для прокладання газопроводу в обхід акваторії Данії, яка так і не надала дозвіл на будівництво газопроводу.

4 вересня стало відомо, що Газпром почав будівництво фінської частини «Північного потоку-2».

25 липня у там розпочались роботи з прокладання труб «Північного потоку-2» дном Балтійського моря.

2 липня у Газпромі заявляли, що прокладатимуть газопровід навіть без дозволу Данії.

3 травня у Німеччині почали будувати наземну частину «Північного потоку-2», незважаючи на відсутність усіх дозволів від країн, через які пролягатиме газопровід.

Поділитись: