За словами директора Центру енергетичної безпеки Організації північноатлантичного договору (НАТО) Ромуальдаса Петкевічуса, Україна вже до літа 2019 року має шанс стати членом цієї організації.

«Вже незабаром ми завершимо всі процедури та ймовірно з літа український прапор буде майоріти перед центром як прапор повноправної країни-члена», — повідомив Петкевічус.

Зазначається, що Центр енергетичної безпеки НАТО — це одна зі структур альянсу, членами якої можуть ставати країни, які не входять до НАТО. Зокрема, до цієї організації входять Грузія та Фінляндія. Штаб-квартира Центру енергобезпеки розташована у Литві.

Енергетична політика НАТО формується виходячи з інтересів всіх країн-членів Центру енергетичної безпеки. Тобто, після набуття членства в організації України, НАТО враховуватиме її інтерес у своїй енергетичній політиці.

Зокрема одним з інтересів України в енергетичній сфері є забезпечення транзиту російського газу до ЄС після 2020 року. Таким чином, всі члени НАТО, включно з Німеччиною, яка активно сприяє будівництво російських газопроводів в обхід України, повинні будуть цей інтерес врахувати.

Раніше голова МЗС України повідомляв, що вступ до НАТО та ЄС — це не справа 1 чи 2 років.

Відповідно до опитування соціологічної групи «Рейтинг» (з 29 вересня по 14 жовтня), 58% українців виступили за інтеграцію України з Європейським Союзом, за вступ у Північноатлантичний Альянс (НАТО) — 45%.

22 листопада Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО.

У березні 2018 президент України Петро Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.

Поділитись: