У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що за їхніми підрахунками у 2020 році Україна стане світовим лідером за темпами зростання виробництва курятини.

Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов, посилаючись на розрахунки аналітичного агентства Index Mundi.

«Темп зростання виробництва курятини за рік зросте на 8,61%. Таким чином, загальна кількість продукції становитиме 1,45 мільйона тонн», — зазначив Милованов.

За його словами, наразі Україна займає сьоме місце у світі за обсягами експорту м’яса птиці. Разом з тим, Україна обіймає провідні позиції за іншими експортними позиціями, зокрема за експортом соняшникової олії — перше місце, за експортом ячменю — друге місце, за експортом кукурудзи — четверте місце у світі.

Зазначимо, що найбільшим виробником курятини в Україні є компанія «Миронівський хлібопродукт (МХП)», яка належить олігарху Юрію Косюку (компанія продає курятину під брендом «Наша Ряба»). Цю компанію часто критикують за те, що за часів президентства Петра Порошенка вона була одним з найбільших отримувачів державних аграрних дотацій.

У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави. За підсумками 2017 року Косюк посів шосте місце у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінили у 900 мільйонів доларів

2 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив провести аудит виділених аграрних дотацій, переважну більшість яких отримувана компанія «МХП».

Поділитись: