Україна та Сполучені Штати обговорюють нові поставки зброї ураження українській армії, заявив.міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Заява українського міністра пролунала на наступний день після його зустрічі з Держсекретарем Сполучених Штатів Майком Помпео у Вашингтоні.

«Ми ведемо переговори про засоби оборони», — заявив Клімкін, не вдаючись у подробиці.

Також міністр заявив, що поява американських протитанкових установок Javelin на Донбасі мала свій ефект.

«Ми зараз це обговорюємо, адже Джавеліни були важливі з точки зору психології. Ми помітили, що росіяни відвели свої танки глибше в окуповану територію… боячись символічно, психологічно і фізично, що це озброєння може бути застосоване у випадку російських провокацій», — сказав Клімкін.

Крім цього, голова МЗС заявив, що «українська армія вже не та, якою була 5 років тому» і що Україна готується протидіяти як можливим провокаціям Росії на Донбасі, так і спробам взяти під свій контроль Азовське море.

Нагадаємо, що Сполучені Штати безоплатно надали Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

30 квітня 2018 президент Порошенко підтвердив прибуття Javelin в Україну. Протитанкові системи Javelin Україні поставили за рахунок США. 22 травня в Україні вперше випробували комплекси Javelin.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм відносяться до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Джавеліни» в Україні: як (не)будемо використовувати

Командувач операції Об'єднаних сил на Донбасу заявив, що на озброєнні українських військових в зоні бойових дій комплексів Javelin немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Багато шуму про ракетні комплекси «Джавелін»

Також нагадаємо, спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати готові збільшити постачання зброї Україні, аби зробити більш потужними її військово-морські та повітряні сили.

Поділитись: