Війна / Гуманітарна сфера

Україна запропонує обміняти заручників і полонених 5 січня — Геращенко

Ірина Геращенко
Війна/Гуманітарна сфера/Україна запропонує обміняти заручників і полонених 5 січня — Геращенко
Зберегти
Вигляд
Українська сторона Тристоронньої контактної групи запропонує російській стороні провести обмін заручниками та політв'язнями 5 січня. Для цього Україна скликає відеоконференцію гуманітарної підгрупи 27 грудня — відповідні листи вже надіслали в ОБСЄ.

Як зазначила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКС Ірина Геращенко, Україна пропонує обмін за формулою 22-22 (затриманих і засуджених в Україні на політв'язнів) і 72-19 (бойовиків на заручників на окупованих територіях).

«Ми пропонуємо провести звільнення утримуваних в форматі 22-22 і 72-19 5 січня 2019 року, аби 150 людей зустрічали Різдво вдома, могли піти з родинами в Церкву і помолитися за мир», — вказала Геращенко.

Вона також згадала за смерть росіянина у колонії на Львівщині — «він був в списку 23 тих, кого Україна вже давно була готова передати РФ. Ця людина вже давно могла бути вдома.... але РФ відмовилася забирати своїх громадян».

Геращенко закликала Росію переглянути свою позицію та передати Україні 22 політв'язнів Кремля.

27 грудня також скайпом зустрінеться безпекова підгрупа, аби домовитися встановити режим припинення вогню до новорічних та різдвяних свят.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини