За перші 2 місяці 2019 року українські виробники курятини збільшили обсяги експорту на 42,7% перевищує обсяги експорту за аналогічний період минулого року.

Зазначається, що загалом Україна експортувала 69 тисяч тонн курятини, повідомляють в Асоціації експортерів продовольчої продукції.

Найбільшим покупцем української курятини стала Саудівська Аравія, яка придбала 8,4 тисячі тонн м’яса. Серед європейських країн найбільше курятини в України купувати Нідерланди та Словаччина.

Водночас зазначається, що обсяги імпорту курятини в Україну від початку 2019 року суттєво впали. Загалом в Україну ввезли курятини на 24% відносно перших двох місяців 2018 року.

Зазначимо, що найбільшим виробником курятини в Україні є компанія «МХП», яка належить раднику президента України Юрію Косюку. Напередодні зазначалось, що Україна та ЄС дійшли згоди щодо закриття схеми, яка дозволяла «МХП» експортувати до ЄС курятину в обхід мит та квот.

Нагадаємо, що 22 лютого «МХП» придбав одну з найбільших птахофабрик у Словенії.

Зазначимо, що «МХП» є найбільшим виробником курятини в Україні. У 2017 році компанія отримала 230 мільйонів доларів чистого прибутку. За даними журналістів, у 2018 році «МХП» Косюка отримала 25% всіх аграрних дотацій держави.

Поділитись: